Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen kaudella 2017-2018
 
Kilpailusihteeri päivittää kilpailukutsulistaa siten että kilpailut, joihin ilmoittautautuminen on käynnissä ovat ylimpänä. Niiden alla on kuluvan kauden muut tulevat kilpailut, joita seuraavat kuluvan kauden menneet kilpailut.
 
Kilpailusihteeri myös lähettää kilpailukutsut tiedoksi sähköpostilla niille luistelijoille, joita kutsu seurassamme koskee. Ilmoittautuminen kilpailuihin tapahtuu aina kilpailusihteerille. Tintit ja Taitajat saavat kilpailukutsun ryhmäyhdyshenkilön kautta, jolle he myös ilmoittautuvat ohjeiden mukaisesti.
 
Kilpailuvahvistusta, aikatauluja, osallistujalistoja, luistelujärjestyksiä ja tuloksia voi seurata järjestävän seuran sivuilta klikkaamalla kilpailun nimeä.
Jos luistelija ei ole saanut hänelle kuuluvaa kutsua tai hänen nimensä puuttuu ilmoitettujen listalta, ole ystävällisesti välittömästi yhteydessä kilpailusihteeriin. 
 
kilpailusihteeri Karoliina Kairtamo: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com

 

SM-noviisit Hopeafinaali 24.-25.3.2018 Tampere, Tesoma1

 

Hämeen aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille, 3.-4.3.2018 Heinola

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus
Huomioitavaa
SM-juniorit Petra Palmio      
SM-noviisit Etta Kuusinen      
SM-noviisit Viivi Lam      
SM-noviisit Nella Pelkonen      
SM-noviisit Salla Sointu      
Debytantit Annabel Orrenmaa      
Debytantit Suvita Tuominen      
Juniorit Emilia Jääskeläinen      
Juniorit Kerttu Mäkinen      
Juniorit Laura Nyberg      
Juniorit Sonja Rosqvist      
Juniorit Veera Valkealaakso      
Noviisit Pirskanen Liisa      
Noviisit Josefiina Salo      
Noviisit Kumi Stenroth      
Noviisit Noora Valkealaakso      
         

 

Megafinaali A-silmuille 4.3.2018 Heinola

Sarja
Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioitavaa
A-silmut Lumi Heinilä      
A-silmut Elsa Liukkala      
A-silmut Linnea Salo      

 

Aluefinaali B-silmuille ja Aluesarjoille 4.3.2018 Heinola 

Sarja Luistelija Pisteet  Sijoitus Huomioitavaa
B-silmut Fanni Helasjoki      
B-silmut Sara Ranta      
B-silmut Serafina Soini      
B-silmut Ronja Nenonen      
Aluejuniorit Jenna Enholm      
Aluejuniorit Roosa Erkkilä      
Aluejuniorit Maija Halme       
Aluejuniorit Riina Korhola      
Aluejuniorit Veera Lignell      
Aluedebytantit Maria Oinaanoja      
Aluedebytantit Melisa Tuominen      
Aluedebytantit Jessica Pakkanen      
Aluesilmut Isabella Pernice      
         

Junioreiden Hopeafinaali, 24.2.2018 Riihimäki

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus
Huomioitavaa
Juniori Sonja Rosqvist      
         

 

Koovee kutsukilpailu 17.2.2018, Tampere Haka2

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioitavaa
SM-noviisit Etta Kuusinen      
SM-noviisit Viivi Lam      
SM-noviisit Nella Pelkonen      
SM-noviisit Salla Sointu      
SM-noviisit Helmi Valorinta      
SM-noviisit Emeliina Virtanen      
A-silmut Lumi Heinilä      
A-silmut Mariel Kuismanen      
A-silmut Elsa Liukkala      
B-silmut Lumi Haraholma      
B-silmut   Fanni Helasjoki      
B-silmut Ronja Nenonen      
B-silmut Sara Ranta      
B-silmut  Milana Rubtsova      
B-silmut  Serafina Soini      
Minit Cecilia Kandell      
Minit Ellen Lahti      
Minit Janika Nesterova      
Minit Maija Rahikainen      
Minit Siiri Soini      
Minit Daniela Virtanen      

 

Noviisien 2. valintakilpailu 17.2.2018, Pirkkola / Helsinki

Sarja Luistelija Pisteet
Sijoitus Huomioita
Noviisit Pirskanen Liisa      
Noviisit Stenroth Lumi      
Noviisit Valkealaakso Noora      
Noviisit Ylijoki Alise      

 

Debytanttien 2. valintakilpailu 10.2.2018, Pori

Sarja Luistelija Pisteet
Sijoitus Huomioita
Debytantit Koskinen Lotta      
Debytantit Orrenmaa Annabel      
Debytantit Tuominen Suvita      
Debytantit Ukkola Saana      

 

Hämeen alueen kevätkilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille 4.2.2018 Hämeenlinna

Minit Kandell Cecilia
     
Minit Koskinen Elea
     peruttu
Minit Lahti Ellen
     
Minit Nesterova Janika      
Minit Rahikainen Maija
     
Minit Salonen Pinja      
Minit Soini Siiri
     
Minit Virtanen Daniela      
Tintit Fadjukoff Manna
     
Tintit Grahn Camilla
     
Tintit Hannelius Henni      
Tintit Hasala Eerika
     
Tintit Kairtamo Aliisa
     
Tintit Kolkkinen Stella      
Tintit Laitinen Olivia      
Tintit Möttönen Aino
     
Tintit Pelkonen Nyyti
     
Tintit Saari Ella
     
Taitajat Axel Hartman Emma
     
Taitajat Axel Kokko Nelli      
Taitajat Axel Korhonen Ida
     
Taitajat Axel Lahti Josefiina      
Taitajat Axel Lepola Liisa
     
Taitajat Axel Sanerma Sanni      
Taitajat Axel Tammi Viola
     
Taitajat ei Axel Aho Eevi
     
Taitajat ei Axel Aho Meeri      
Taitajat ei Axel Erkkilä Sofia
     
Taitajat ei Axel Kairtamo Fanni
     
Taitajat ei Axel Korpela Saana      
Taitajat ei Axel Korpela Tuuli      
Taitajat ei Axel
Taitajat ei Axel
Schorpp Johanna
Ylijoki Inna

     

 

Kutsukilpailu ISU-sarjoille 3.2.3018 Hämeenlinna

Noviisit Pirskanen Liisa      
Noviisit Stenroth Lumi      
Noviisit Valkealaakso Noora      
Noviisit Ylijoki Alise      
Juniorit Jääskeläinen Emilia      
Juniorit Mäkinen Kerttu      
Juniorit Nyberg Laura
     
Juniorit Rosqvist Sonja      
Juniorit Valkealaakso Veera      
ASilmut Heinilä Lumi      peruttu
ASilmut Kuismanen Mariel      
ASilmut Liukkala Elsa      
ASilmut Salo Linnea      
Aluejuniorit Enholm Jenna      
Aluejuniorit Erkkilä Roosa      
Aluejuniorit Halme Maija      
Aluejuniorit
Aluejuniorit
Lignell Veera
Korhola Riina
     

 


Junioreiden ja Senioreisen I lohkon 2. valintakilpailu 27.-28.1.2018, Kauniainen

Sarja Luistelija Pisteet
Sijoitus Huomioita
Juniorit  Jääskeläinen Emilia  86,75  25./39  
Juniorit
Juniorit
 Mäkinen Kerttu
 Nyberg Laura
 86,79
 LO 25,34
 24./39
 
 
Juniorit  Rosqvist Sonja  94,05  9./39  
Juniorit  Valkealaakso Veera  LO 28,04    

 

Inaria Tammitemmellys 27.-28.1.2018, Sastamala

bSilmut  Haraholma Lumi      karsittu
bSilmut  Helasjoki Fanni      karsittu
bSilmut  Nenonen Ronja      karsittu
bSilmut  Ranta Sara  41,67  4./16  
bSilmut  Rubtsova Milana      karsittu
bSilmut  Soini Serafina  35,33  10./16  
Minit 2009-  Kandell Cecilia  34,17  13./18  
Minit 2009-  Koskinen Elea      peruttu
Minit 2009-  Lahti Ellen  25,67  18./18  
Minit 2009-  Nesterova Janika      karsittu
Minit 2009-  Rahikainen Maija  44,00  4./18  
Minit 2009-  Salonen Pinja  37,33  8./18  
Minit 2009-  Virtanen Daniela  41,00  7./18  
Minit 2008  Soini Siiri  39,00  10./18  
Tintit 2009  Fadjukoff Manna    hyvin meni  
Tintit 2009  Grahn Camilla   hyvin meni  
Tintit 2009
Tintit 2009
 Hannelius Henni
 Hasala Eerika
 
2./18
hyvin meni
26,67
 
Tintit 2009  Kairtamo Aliisa      karsittu
Tintit 2009  Pelkonen Nyyti      karsittu
Tintit 2010  Laitinen Olivia      karsittu
Tintit 2010  Möttönen Aino 3./19 18,67  
Tintit 2010  Saari Ella   hyvin meni  
Tintit 2011  Kolkkinen Stella      karsittu
Aluedebytantit  Oinaanoja Maria  41,67  2./11  
Aluedebytantit
Aluedebytantit
 Tuominen Melisa
 Pakkanen Jessica
 36,67
 43,33
 6./11
 1./11
 
Aluesilmut  Pernice Isabella      peruttu
Taitajat Axel  Hartman Emma      karsittu
Taitajat Axel  Kokko Nelli  46,67  1./8  
Taitajat Axel  Lahti Josefiina      karsittu
Taitajat Axel  Lepola Liisa     peruttu
Taitajat Axel  Sanerma Sanni  39,00  5./8  
Taitajat Axel  Tammi Viola  34,00  6./8  
Taitajat ei Axel  Aho Eevi      karsittu
Taitajat ei Axel  Aho Meeri  29,67  15./20  
Taitajat ei Axel  Erkkilä Sofia      karsittu
Taitajat ei Axel  Kairtamo Fanni  34,33  7./20  Hyvin pyörivä kiihdytyspiruetti!
Taitajat ei Axel  Korhonen Iida      karsittu
Taitajat ei Axel  Korpela Tuuli      karsittu

Taitajat ei Axel

Taitajat ei Axel

 Korpela Saana

 Schorpp Johanna

 

30,33

 

14./20

 Karsittu

 

 

Hämeen alueen kevätkilpailu Silmuille ja aluesarjoille 20.1.2018 Tampere

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
  
Asilmut  Heinilä Lumi
 31,67  4./19  
Asilmut  Kuismanen Mariel
 23,61  19./19  
Asilmut  Liukkala Elsa
 28,28  13./19  
Asilmut  Salo Linnea  30,39  8./19  
Bsilmut  Haraholma Lumi
 31,00  20./23  
Bsilmut  Helasjoki Fanni  38,00  8./23  Hyvä liuku perusluistelussa
Bsilmut  Nenonen Ronja
 33,67  15./23  
Bsilmut  Ranta Sara  35,00  13./23  
Bsilmut  Rubtsova Milana
 29,67  22./23  
Bsilmut  Soini Serafina
 33,00  16./23  
Aluejuniorit  Aho Iiris      peruttu 19.1.2018
Aluejuniorit  Enholm Jenna
 41,33  2./14  
Aluejuniorit  Erkkilä Roosa
 40,33  4./14  
Aluejuniorit  Halme Maija  34,33  9./14  
Aluejuniorit  Korhola Riina  41,00  3./14  
Aluejuniorit  Lignell Veera
 33,00  10./14  
Aluedebytantit  Oinaanoja Maria
 39,67  1./8  
Aluedebytantit  Tuominen Melisa  39,33  2./8  
Aluedebytantit  Pakkanen Jessica  37,67  3./8  
Aluesilmut  Pernice Isabella  36,33  7./16  Iloinen esitys
         

 

Hyvinkää Trophy 20.-21.1.2018

Sarja                Luistelija                 pisteet         sijoitus              huomioitavaa

Noviisit Pirskanen Liisa      karsittu
Noviisit Rosqvist Ella      karsittu
Noviisit Salo Josefiina      karsittu
Noviisit Stenroth Lumi  51,10  1./15  
Noviisit Valkealaakso Noora      karsittu
Noviisit Ylijoki Alise      karsittu
Juniorit Jääskeläinen Emilia      karsittu
Juniorit Mäkinen Kerttu  53,97  10./18  
Juniorit Nyberg Laura      karsittu
Juniorit Rosqvist Sonja      karsittu
Juniorit Valkealaakso Veera  49,66  15./18  
Minit Koskinen Elea      karsittu
Minit Lahti Ellen      karsittu
Minit 2009- Nesterova Janika  26,67  14./15.  
Minit 2009- Rahikainen Maija  37,00  5./15.  Upeat liukuasennot
Minit Salonen Pinja      karsittu
Minit 2008 Soini Siiri
 31,00  10./18.  Hyvä läsnäolo
Minit Virtanen Daniela      karsittu
Tintit 2011 Kolkkinen Stella    hienosti meni!  
Tintit 2010 Laitinen Olivia    hienosti meni!  
Tintit 2010 Möttönen Aino      karsittu
Tintit 2010 Saari Ella      karsittu
Tintit 2009 Fadjukoff Manna      karsittu
Tintit 2009 Grahn Camilla      karsittu

Tintit 2009
Tintit 2009

Hannelius Henni
Hasala Eerika
     karsittu
 karsittu

Tintit 2009

Tintit 2009

Kairtamo Aliisa

Pelkonen Nyyti

 19,67

 23,67

11./26

 7./26

 
Taitajat Axel  Hartman Emma  46,67  1./14  
Taitajat Axel  Kokko Nelli      karsittu
Taitajat Axel  Lahti Josefiina  44,33  3./14  
Taitajat Axel  Lepola Liisa      karsittu
Taitajat Axel  Sanerma Sanni      karsittu
Taitajat Axel  Tammi Viola      karsittu
Taitajat ei Axel  Aho Eevi  31,00  6./14  2000-2005
Taitajat ei Axel  Aho Meeri      karsittu
Taitajat ei Axel  Erkkilä Sofia  38,00  9./31  2006-
Taitajat ei Axel  Kairtamo Fanni      karsittu
Taitajat ei Axel  Korhonen Iida      karsittu
Taitajat ei Axel  Korpela Tuuli  44,00  3./14  2000-2005
Taitajat ei Axel  Korpela Saana  47,00  1./31  2006-

Taitajat ei Axel    Schorpp Johanna                                                 karsittu

Taitajat ei Axel    Ylijoki Inna               34,67         4./14                  2000-2005

SM-noviisien 2. valintakilpailu 13.-14.1.2018 Lahti

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
SM-noviisit Kuusinen Etta  81,61  13.  
SM-noviisit Lam Viivi      sp 25,83
SM-noviisit Pelkonen Nella      sp 26,54
SM-noviisit Sointu Salla  78,81  15.  
SM-noviisit Valorinta Helmi  75,39  19.  
SM-noviisit Virtanen Emeliina      sp 26,84
         

 

Crystal Cup 2018 5.-7.1.2018 Mikkeli

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
         
SM-seniorit Saarinen Jenni  121,08  2.  
SM-juniorit Palmio Petra  96,69  5.  
SM-noviisit Kuusinen Etta  70,03  10.  
SM-noviisit Lam Viivi      karsittu
SM-noviisit Pelkonen Nella      karsittu
SM-noviisit Sointu Salla  73,43  6.  
SM-noviisit Valorinta Helmi      karsittu
SM-noviisit Virtanen Emeliina  60,44  23.  
Juniorit Jääskeläinen Emilia  90,90  5.  
Juniorit Mäkinen Kerttu      karsittu
Juniorit Nyberg Laura      karsittu
Juniorit Rosqvist Sonja  86,67  8.  
Juniorit Valkealaakso Veera      karsittu
A-silmut Heinilä Lumi  32,12  7.  
A-silmut Salo Linnea  21,96  23.  
         

 

Froggie Cup 2018 5.-7.1.2018 Pirkkolan jäähalli

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Debytantit  Koskinen Lotta      peruttu
Debytantit  Orrenmaa Annabel  34,28  31.  
Debytantit  Tuominen Suvita  37,32  27.  
Debytantit  Ukkola Saana  37,25  19.  

 






Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...