Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen kaudella 2018-2019

Kooveen kilpailevat luistelijat sarjoittain

Huom! valmennus päivittää listaa tarvittaessa harjoituskauden alettua syksyllä 2018 ja kauden mittaan.


Käytäntömme kilpailuilmoittautumisiin

Kilpailusihteeri päivittää kilpailukutsulistaa siten että kilpailut, joihin ilmoittautautuminen on käynnissä ovat ylimpänä. Niiden alla on kuluvan kauden muut tulevat kilpailut, joita seuraavat kuluvan kauden menneet kilpailut.
 
Kilpailusihteeri lähettää kilpailukutsut tiedoksi sähköpostilla niille luistelijoille, joita kutsu seurassamme koskee.
 
Kilpailusihteeri ilmoittaa kaikki sarjassa luistelevat luistelijat automaattisesti tarjolla oleviin kilpailuihin. Mikäli ET osallistu tarjottuun
kilpailuun, niin ilmoita sulkeissa olevaan päivämäärään mennessä asiasta kilpailusihteerille sekä valmennukselle syyn kera.
 
Kilpailuvahvistusta, aikatauluja, osallistujalistoja, luistelujärjestyksiä ja tuloksia voi seurata järjestävän seuran sivuilta klikkaamalla kilpailun nimeä. Jos luistelija ei ole saanut hänelle kuuluvaa kutsua tai hänen nimensä puuttuu ilmoitettujen listalta, ole ystävällisesti välittömästi yhteydessä kilpailusihteeriin!
 
Kilpailusihteerinä toimii Karoliina Kairtamo: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com
 

***

Junioreiden hopeafinaali 30.-31.3.2019, Riihimäki

 

SARJA NIMI Pisteet Sijoitus Huomioitavaa
Juniori Jääskeläinen Emilia      peruttu
Juniori Piippo Leia  58,10  5./17  
Juniori Valkealaakso Veera  58,88  4./17  

**

 

Noviisien ja debytanttien kulta- ja hopeafinaali 16.-17.3.2019, Savonlinna

SARJA NIMI FINAALI  PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
Debytantti Kauppinen Sanni HF  48,20 2./23  
Debytantti Koskinen Lotta HF  47,97 3./23  
Debytantti Orrenmaa Annabel HF  46,27  7./23  
Debytantti Tuominen Suvita HF  45,08 12./23  
Noviisi Valkealaakso Noora KF  46,32 4./21  
Noviisi Ylijoki Alise KF      peruttu

**
 

Yksinluistelun SM-noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali 23.-24.3.2019, Porvoo

 

SARJA NIMI Pisteet Sijoitus Huomioitavaa
SM-noviisi Kuusinen Etta  57,84 11./23 KF
SM-noviisi Lam Viivi  57,55 12./23 KF
SM-noviisi Pelkonen Nella  74,21 3./23 KF
         
SM-noviisi Sointu Salla  58,20  2./22 HF

Varasijalla hopeafinaaliin Emeliina Virtanen.

**

 

A-silmujen megafinaali, 17.2.2019, Heinola 

SARJA NIMI  Pisteet  Sijoitus  Huomioitavaa
A-silmu Helasjoki Fanni  24,65 12./14  
A-silmu Ranta Sara  29,87 9./14  
A-silmu Liukkala Elsa  28,66 10./14  

 

***

Aluefinaali B-silmuille ja aluesarjoille, 17.2.2019, Heinola  
 

SARJA NIMI Pisteet Sijoitus Huomioitavaa
B-silmut
B-silmut
Kandell Cecilia
Nesterova Janika
25,90
22,17

7./23
18./23

 
B-silmut
B-silmut
Rahikainen Maija
Rubtsova Milana
22,71
25,58
17./23
8./23
 
B-silmut
B-silmut
Soini Siiri
Virtanen Daniela
25,45
19,03
9./23
20./23
 
Aluenoviisi
Aluenoviisi
Grundström Milla
Hartman Emma
40,67
28,00

2./6
5./6
 
 
Aluedebytantti Vuorinen Valeria 33,00 5./8  
Aluejuniori Enholm Jenna      peruttu
Aluejuniori Halme Maija 22,47 6./6  
Aluejuniori Lignell Veera 23,50 4./6  


 

***

Hämeen aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille, 16.2.2019 Heinola
 

Kaikki sarjat luistellaan lauantaina 16.2. ja pelkkänä vapaaohjelmakilpailuna.

SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS
HUOMIOITAVAA
         
         
SM-noviisi Kuusinen Etta 60,24 2./12  
SM-noviisi Lam Viivi 56,09 6./12  
SM-noviisi Pelkonen Nella 64,52 1./12  
SM-noviisi Sointu Salla 57,39 5./12  
SM-noviisi Ukkola Saana 51,03 7./12  
SM-noviisi Valorinta Helmi 46,98 10./12  
Debytantti Heinilä Lumi 41,90 11./20  
Debytantti Kauppinen Sanni 40,90 12./20  
Debytantti Koskinen Lotta 45,95 6./20  
Debytantti Orrenmaa Annabel      peruttu
Debytantti Tuominen Suvita 42,78 10./20  
Juniori Erkkilä Roosa 46,69 9./13  
Juniori Jääskeläinen Emilia 53,46 4./13  
Juniori Nyberg Laura 43,18 12./13  
Juniori Pirskanen Liisa 45,13 11./13  
Juniori Piippo Leia      peruttu
Juniori Stenroth Lumi      peruttu
Juniori Valkealaakso Veera  51,69 7.13  
Noviisi Kuismanen Mariel      peruttu
Noviisi Oinaanoja Maria  37,74 7./11  
Noviisi Pakkanen Jessica  32,68 9./11  
Noviisi Valkealaakso Noora      
Noviisi Ylijoki Alise  43,49 3./11  
Noviisi Lähteenmäki Mina  30,65 11./11  
Noviisi Grundström  Henna  34,96 8./11  

 

***
 
 
Hämeen alueen kilpailu A-silmuille ja Aluejunioreille 2.2.2019, Hämeenlinna
 

SARJA

NIMI  PISTEET  SIJOITUS  HUOMIOITAVAA
A-silmu Haraholma Lumi  24,55  30./32  
A-silmu Helasjoki Fanni  28,64  16./32  
A-silmu Ranta Sara  29,40  14./32  
A-silmu Soini Serafina  27,53  22./32  
A-silmu Liukkala Elsa  30,08  11./32  
Aluejuniori
Aluejuniori
Enholm Jenna
Halme Maija
 30,84
 24,40

2./12
9./12
 
 
Aluejuniori Kokko Nelli  21,13  10./12  
Aluejuniori Lignell Veera  27,93  5./12  

***

Hämeen alueen kevätkilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, 3.2.2019, Hämeenlinna

SARJA NIMI  PISTEET SIJOITUS  HUOMIOITAVAA
         
         
Minit Hannelius Henni  32,83  9./17  
Minit Kairtamo Aliisa  35,33  5./17  
Minit Tervo Tuuli  35,00  6./17  
         
         
Taitajat axel Kairtamo Fanni  45,33  5./9  
Taitajat axel Schorpp Johanna  29,50  9./9  
Taitajat axel Tammi Viola  54,33  1./9  
Taitajat axel Pernice Isabella  46,67  3./9  
         
Taitajat ei axel 2008-09 Aho Meeri  41,67  3./16  
Taitajat ei axel 2007 ja vanh Erkkilä Sofia  35,00  6./13  
Taitajat ei axel 2008-09 Hasala Eerika  55,33  1./16  
Taitajat ei axel 2007 ja vanh Nieminen Meeri  36,00  5./13  
Taitajat ei axel 2007 ja vanh Palo Frida  30,67  9./13  
Taitajat ei axel 2007 ja vanh Aaltonen Otso  30,00  10./13  
Taitajat ei axel 2007 ja vanh Ylijoki Inna  39,67  3./13  

 

*****

Kutsukilpailu 2.2.2019, Hämeenlinna

SARJA NIMI    PISTEET  SIJOITUS  HUOMIOITAVAA
Debytantti Heinilä Lumi    39,90  15./22  
Debytantti Kauppinen Sanni    45,57  9./22  
Debytantti Koskinen Lotta    47,58  4./22  
Debytantti Orrenmaa Annabel    48,93  3./22  
           
Juniori Erkkilä Roosa    28,86  12./17  
Juniori Nyberg Laura    27,48  15./17  
Juniori Pirskanen Liisa    32,53  2./17  
Juniori Stenroth Lumi        peruttu
Juniori Valkealaakso Veera    30,07  10./17  
           
Noviisi Grundström  Henna    31,99  21./23  
Noviisi Kuismanen Mariel    37,66  11./23  
Noviisi Mina Lähteenmäki    35,72  15./23  
Noviisi Pakkanen Jessica        peruttu
Noviisi Salo Linnea    38,33  9./23  
Noviisi Valkealaakso Noora    47,37  1./23  
 

***

Froggie Cup, 1.-3.2.2019, Helsinki  

SARJA NIMI    PISTEET  SIJOITUS  HUOMIOITAVAA
SM-seniori Järvenpää Anni  peruttu      
SM-seniori Saarinen Jenni    136,71  1./5  
SM-juniori Palmio Petra    99,19  4./10  
SM-noviisi Kuusinen Etta  karsittu      
SM-noviisi Lam Viivi    97,52  3./29  
SM-noviisi Pelkonen Nella    105,65  1./29  
SM-noviisi Sointu Salla  karsittu      
SM-noviisi Ukkola Saana  karsittu       
SM-noviisi Valorinta Helmi  karsittu       
SM-noviisi Virtanen Emeliina  karsittu      
Debytantti Heinilä Lumi  karsittu      
Debytantti Kauppinen Sanni  karsittu       
Debytantti Koskinen Lotta  karsittu       
Debytantti Orrenmaa Annabel  karsittu       
Debytantti Tuominen Suvita    47,36  8./29  

 

***

Hyvinkää Trophy, 2.-3.2.2019, Hyvinkää 

Kooveen A-silmut ja Aluejuniorit osallistuvat samaan aikaan luisteltavaan Hämeen alueen
kilpailuun, minkä johdosta ilmoittautuminen kyseiseen kilpailuun heidän osaltaan on peruttu.

SARJA NIMI  Huomioitavaa  Pisteet
 Sijoitus
Juniori Erkkilä Roosa   karsittu    
Juniori Jääskeläinen Emilia    57,21 8/16
Juniori Nyberg Laura   karsittu    
Juniori Pirskanen Liisa   karsittu    
Juniori Piippo Leia    57,45 7/16
Juniori Stenroth Lumi   karsittu    
Juniori Valkealaakso Veera   karsittu    
         
Noviisi Grundström  Henna   karsittu    
Noviisi Kuismanen Mariel   karsittu    
Noviisi Oinaanoja Maria    34,15  12/25
Noviisi Pakkanen Jessica   karsittu    
Noviisi Salo Linnea   karsittu    
Noviisi Valkealaakso Noora   karsittu    
Noviisi Ylijoki Alise    38,04  4/25
Noviisi Lähteenmäki Mina   karsittu    
A-silmu Haraholma Lumi   peruttu    
A-silmu Helasjoki Fanni   peruttu    
A-silmu Ranta Sara   peruttu    
A-silmu Soini Serafina   peruttu    
A-silmu Liukkala Elsa   peruttu    
         
B-silmu 2009- Kandell Cecilia    40,33  4./11
B-silmu 2009- Nesterova Janika    34,00  9./11
B-silmu 2009- Rahikainen Maija    36,67  5./11
B-silmu 07-08 Rubtsova Milana    36,00  28./36
B-silmu Salonen Pinja  peruttu    
B-silmu 07-08 Soini Siiri    40,00  16./36
B-silmu 2009- Virtanen Daniela    36,33  7./11
B-silmu 2009- Koskinen Elea    30,67  11./11
B-silmu 2009- Pelkonen Nyyti  Hyvä kannatus  35,00  8./11
         
Aluejuniori Halme Maija   peruttu    
Aluejuniori Kokko Nelli   peruttu    
Aluejuniori Lignell Veera   peruttu    
         
Aluenoviisi Hartman Emma    19,97  12./13
Aluenoviisi Lahti Josefiina    18,69  13./13
Aluenoviisi Grundström Milla    26,94  2./13
         
Aluedebytantti Vuorinen Valeria    36,67  10./12


***

Kutsukilpailu mineille 26.1.2019, Riihimäki 

SARJA NIMI  PISTEET  SIJOITUS  
Minit Grahn Camilla  30,33  20./30  
Minit Hannelius Henni  36,33  6./30  
Minit Kairtamo Aliisa  33,67  12./30  
Minit Tervo Tuuli  34,00  11./30  

 

***


Hämeen alueen kilpailu Silmuille ja Aluesarjoille 26.1.2019, Riihimäki

SARJA NIMI  Pisteet  Sijoitus   Huomioitavaa
B-silmu Kandell Cecilia  36,67  15./33  
B-silmu Nesterova Janika  35,00  20./33  
B-silmu Rahikainen Maija  36,67  17./33  
B-silmu Rubtsova Milana  36,00  18./33  
B-silmu Salonen Pinja     peruttu
B-silmu Soini Siiri  39,67  10./33 Erinomainen eläytyminen musiikkiin
B-silmu Virtanen Daniela  35,00  19./33  
B-silmu Koskinen Elea  25,00  33./33  
B-silmu Pelkonen Nyyti  33,67  22./33  
Aluenoviisi Hartman Emma  32,67  32,67  
Aluenoviisi Lahti Josefiina  30,33  30,33  
Aluenoviisi
Aluenoviisi
Grundström Milla
Sanerma Sanni
 42,67
 23,00
 
 2./9
 9./9
 
 
Aluedebytantti Vuorinen Valeria  40,33  1./9  


***

Yl Seniorit ja juniorit 4.lohko 19.-20.1.201, Pori

SARJA NIMI  Pisteet  Sijoitus  Huomioitavaa
Juniori Erkkilä Roosa  76,09  15./25  
Juniori Jääskeläinen Emilia  76,24  13./25  
Juniori Nyberg Laura  64,83  23./25  
Juniori Pirskanen Liisa  69,47  21./25  
Juniori Piippo Leia  92,40  1./25  
Juniori Stenroth Lumi       peruttu
Juniori Valkealaakso Veera  72,19  20./25  


***

Debytantit, Noviisit ja SM-noviisit- 4-lohkon toinen lohkokilpailu 12.-13.1.2019, Rauma

SARJA NIMI  Pisteet  Sijoitus    Huomioitavaa
SM-noviisi Kuusinen Etta  95,32  5./24    
SM-noviisi Lam Viivi  96,62  4./24    
SM-noviisi Pelkonen Nella  96,77  3./24    
SM-noviisi Sointu Salla  87,21  10./24    
SM-noviisi Ukkola Saana  69,32  20./24    
SM-noviisi Valorinta Helmi  75,68  16./24    
SM-noviisi Virtanen Emeliina  72,26  19./24    
Debytantti Heinilä Lumi  36,65  19./24    
Debytantti Kauppinen Sanni  44,49  8./28    
Debytantti Koskinen Lotta       peruttu
Debytantti Orrenmaa Annabel       peruttu
Debytantti Tuominen Suvita  43,73  10./28    
Noviisi Grundström Henna R1  35,01  16./24    
Noviisi
Noviisi
Kuismanen Mariel
Lähteenmäki Mina
 37,17
 31,35
 5./21
 14./21
   
Noviisi Oinaanoja Maria R1  37,24  9./24    
Noviisi Pakkanen Jessica  37,38  4./21    
Noviisi Salo Linnea  28,86  17./21    
Noviisi Valkealaakso Noora R1  44,63  1./24    
Noviisi Ylijoki Alise  42,00  1./21    

 






Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...