Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen kaudella 2017-2018
 
Kilpailusihteeri päivittää kilpailukutsulistaa siten että kilpailut, joihin ilmoittautautuminen on käynnissä ovat ylimpänä. Niiden alla on kuluvan kauden muut tulevat kilpailut, joita seuraavat kuluvan kauden menneet kilpailut.
 
Kilpailusihteeri myös lähettää kilpailukutsut tiedoksi sähköpostilla niille luistelijoille, joita kutsu seurassamme koskee. Ilmoittautuminen kilpailuihin tapahtuu aina kilpailusihteerille. Tintit ja Taitajat saavat kilpailukutsun ryhmäyhdyshenkilön kautta, jolle he myös ilmoittautuvat ohjeiden mukaisesti.
 
Kilpailuvahvistusta, aikatauluja, osallistujalistoja, luistelujärjestyksiä ja tuloksia voi seurata järjestävän seuran sivuilta klikkaamalla kilpailun nimeä.
Jos luistelija ei ole saanut hänelle kuuluvaa kutsua tai hänen nimensä puuttuu ilmoitettujen listalta, ole ystävällisesti välittömästi yhteydessä kilpailusihteeriin. 
 
kilpailusihteeri Karoliina Kairtamo: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com

 

 Silver Skate, Kuopio 8.-10.9.2017
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
 Junior A  Emilia Jääskeläinen  84,50  11/15  
 Junior A  Petra Palmio  85,90  9/15  
 Junior A  Sonja Rosqvist  90,77  4/15  
 Novice A  Etta Kuusinen  70,92  10/24  
 Novice A  Viivi Lam  68,43  17/24  
 Novice A  Nella Pelkonen  77,89  6/24  
 Novice A  Salla Sointu  75,42  7/24  
 Novice A  Helmi Valorinta  65,73  22/24  
 Novice A  Emeliina Virtanen  68,62  15/24  
 Debs A  Lotta Koskinen  39,15  10/20  
 Debs A  Annabel Orranmaa  34,98  15/20  
 Debs A  Suvita Tuominen  38,22  12/20  
 Debs A  Saana Ukkola  42,00  6/20  
 Springs A  Lumi Heinilä  26,20  4/11  
 Springs A  Mariel Kuismanen  23,69  6/11  
 Springs A  Linnea Salo  25,17  5/11  
 Senior B  Jonna Holm  77,57  1/1  
 Junior B  Kerttu Mäkinen  88,18  2/12  
 Junior B  Laura Nyberg  64,68  11/12  
 Junior B  Veera Valkealaakso  78,23  8/12  
 Novice B  Liisa Pirskanen  40,50  3/23  
 Novice B  Ella Rosqvist  32,84  13/23  
 Novice B  Josefina Salo      
 Novice B  Lumi Stenroth  40,17  4/23  
 Novice B  Noora Valkealaakso  35,74  8/23  
 Novice B  Alise Ylijoki  34,74  9/23  
         
 AKTIA Trophy, Vantaa 22.-24.9.2017
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Debs A Lotta Koskinen  32,79  17/18  
Debs A Suvita Tuominen  37,61  12/18  
Debs A Annabel Orrenmaa  40,06  15/34  
Debs A         Saana Ukkola                                     45,85            5/34

  

HTL Cup, Hämeenlinna, 29.9.-1.10.2017
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Senior B Holm Jonna      
Junior B Jääskeläinen Emilia     peruttu
Junior B Mäkinen Kerttu  87,91  4/13  
Junior B Nyberg Laura  78,21  10/13  
Junior B Rosqvist Sonja     peruttu
Junior B Valkealaakso Veera  80,20  9/13  
Novice B Pirskanen Liisa  48,57  2/23  
Novice B Rosqvist Ella  33,16  13/23  
Novice B Salo Josefiina  38,51  9/23  
Novice B Stenroth Lumi  45,28  3/23  
Novice B Valkealaakso Noora  39,60  8/23  
Novice B Ylijoki Alise  32,72  15/23  
Springs A Heinilä Lumi  29,05  9/23  
Springs A Kuismanen Mariel  26,08  13/23  
Springs A Salo Linnea  26,61  11/23  
Springs B Haraholma Lumi  21,17  27/27  
Springs B Helasjoki Fanni  29,00  15/16  
Springs B Liukkala Elsa  43,00  3/27  
Springs B Nenonen Ronja  26,00  26/27  
Springs B Ranta Sara  36,33  10/16  
Springs B Soini Serafina  34,00  13/16  
Cubs Lahti Ellen      peruttu
Cubs Nesterova Janika  25,67  17/17  
Cubs Rahikainen Maija  38,33  3/17  
Cubs Salonen Pinja  41,67  2/17  
Cubs Virtanen Daniela  30,00  13/17  
Cubs Soini Siiri  38,67  9/28  

 

Helsinki Trophy, Helsinki 29.9.-1.10.2017
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Junior A Palmio Petra  98,18  7/21  
Advanced Novice A Kuusinen Etta      varasijalla
Advanced Novice A Lam Viivi  65,90  19/35  
Advanced Novice A Pelkonen Nella  78/55  1/35  
Advanced Novice A Sointu Salla      varasijalla
Advanced Novice A Valorinta Helmi      varasijalla
Advanced Novice A Virtanen Emeliina      varasijalla
Junior B Jääskeläinen Emilia      
Junior B Rosqvist Sonja      
Debs A Koskinen Lotta  43,42  13/39  
Debs A Orrenmaa Annabel  35,88  26/39  
Debs A Tuominen Suvita  43,65  10/39  
         
 

 SM-Junioreiden 1. valintakilpailu, 14.-15.10.2017 Kuusankoski

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Junior A Palmio Petra  91,81  15/27  

 

 

SM-Noviisien 1. valintakilpailu, 28.-29.10.2017 Espoo

Novice A Kuusinen Etta  77,74  16/28  
Novice A Lam Viivi  83,60  6/28  
Novice A Pelkonen Nella     peruttu 26.10.
Novice A Sointu Salla  75,90  20/28  
Novice A Valorinta Helmi  68,61  27/28  
Novice A Virtanen Emeliina  74,07  22/28  
 

 

Junioreiden ja Senioreiden I lohkon 1. valintakilpailu,
21.-22.10.2017 Rauma (24.9.2017)
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Juniorit Emilia Jääskeläinen  80,44  22/39  
Juniorit Kerttu Mäkinen  73,90  28/30  
Juniorit Laura Nyberg  26,46 33.  
Juniorit Sonja Rosqvist  86,65  15/30  
Juniorit Veera Valkealaakso  27,52 32.  
         
         
         
         
         
         
         
 

Jackson Haines Memorial Cup kutsukilpailu 4.-5.11.2017, Kokkola

SM-Juniorit Petra Palmio      
Juniorit Emilia Jääskeläinen  50,01  3.  
Juniorit Kerttu Mäkinen     peruttu 2.11.
Juniorit Sonja Rosqvist  56,91  1.  
Juniorit Veera Valkealaakso  56,01  2.  
SM-noviisit Nella Pelkonen     peruttu 26.10.
SM-noviisit Viivi Lam  53,50  1.  
SM-noviisit Etta Kuusinen  47,27  5.  
SM-noviisit Emeliina Virtanen  53,20  2.  
SM-noviisit Salla Sointu  50,47  4.  
SM-noviisit Helmi Valorinta  43,52  6.  
Noviisit Liisa Pirskanen  40,08  1.  
Noviisit Ella Rosqvist      peruttu
Noviisit Josefiina Salo  33,17  7.  
Noviisit Lumi Stenroth      peruttu
Noviisit Noora Valkealaakso  34,72  4.  
Noviisit Alise Ylijoki  27,96  15.  
Debytantit Lotta Koskinen  43,30  2.  
Debytantit Annabel Orrenmaa  42,74  3.  
Debytantit Suvita Tuominen  41,63  4.  
Debytantit Saana Ukkola  38,51  7.  
A-Silmut Lumi Heinilä  26,47  3.  
A-Silmut Mariel Kuismanen     peruttu 1.11.
A-Silmut Linnea Salo  25,75  5.  
B-Silmut Lumi Haraholma      
B-Silmut Fanni Helasjoki  36,50  15.  
B-Silmut Elsa Liukkala  44,00  2.  
B-Silmut Ronja Nenonen  35,25  20.  
B-Silmut Sara Ranta  36,00  17.  
B-Silmut Serafina Soini  37,75  12. Hyvät piruettiasennot
Aluejuniorit Jenna Enholm      peruttu 29.10.
Aluejuniorit Roosa Erkkilä  31,78  1.  
Aluejuniorit Riina Korhola  21,83  5.  
Aluesilmut Isabella Pernice  31,50  4.  
Aluedebytantit Maria Oinaanoja  33,33  7.  
Aluedebytantit Melisa Tuominen  41,00  2.  
         
         
         
     

 

 

 

 Hämeen alueen kisa Minit, Tintit ja Taitajat 5.11.2017, Ylöjärvi

Tintit synt. 2011 ja myöh. Stella Kolkkinen    2.  
Tintit synt. 2010 Olivia Laitinen   hienosti meni!  
Tintit synt. 2010 Aino Möttönen   hienosti meni!  
Tintit synt. 2010 Ella Saari   hienosti meni!  
Tintit synt. 2009 Manna Fadjukoff   hienosti meni!  
Tintit synt. 2009 Camilla Grahn   hienosti meni!  
Tintit synt. 2009 Henni Hannelius   hienosti meni!  
Tintit synt. 2009 Aliisa Kairtamo   hienosti meni!   
Tintit synt. 2009 Nyyti Pelkonen   hienosti meni! kaunis lineeraus
Minit synt. 2009 ja myöh. Elea Koskinen  29,00  12/14  
Minit synt. 2009 ja myöh. Maija Rahikainen  39,00  2/14  
Minit synt. 2009 ja myöh. Pinja Salonen  29,33  11/14  
Minit synt. 2009 ja myöh. Janika Nesterova  34,33  4/14  
Minit synt. 2009 ja myöh. Daniela Virtanen  33,00  8/14  
Minit synt. 2009 ja myöh. Ellen Lahti  24,33  14/14  
Minit synt. 2008 Siiri Soini  34,00  8/19  
Minit synt. 2008 Milana Rubtsova  47,67  2/19  
Taitajat, axel Emma Hartman  40,00  3/12  
Taitajat, axel Viola Tammi
 32,50  9/12  
Taitajat, axel Josefiina Lahti  35,67  8/12 Sujuva vaakapiruetti
Taitajat, axel Liisa Lepola  38,33  6/12  
Taitajat, axel Veera Lignell  49,67  1/12  
Taitajat, ei axel Meeri Aho  26,67  5/12  
Taitajat, ei axel Sofia Erkkilä  30,00  2/12  
Taitajat, ei axel Saana Korpela  46,00  1/12  
Taitajat, ei axel Fanni Kairtamo  32,33  10/15  
Taitajat, ei axel Iida Korhonen  33,17  8/15  
Taitajat, ei axel Tuuli Korpela  42,67  3/15  
Taitajat, ei axel Eevi Aho  33,83  7/15  
Taitajat, ei axel Johanna Schorpp  33,00  9/15  
Taitajat, ei axel Inna Ylijoki  35,33  6/15  
         

 

Hämeen alueen syyskisa silmut ja aluesarjat 11.-12.11.2017 Heinola
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
A-silmut Heinilä Lumi  34,02  3/15  
A-silmut Kuismanen Mariel      peruttu
A-silmut Linnea Salo  27,25  12/15  
B-silmut Haraholma Lumi  35,67  24/25  
B-silmut Helasjoki Fanni  37,67  16/25  
B-silmut Liukkala Elsa  43,33  5/25  
B-silmut Nenonen Ronja  37,67  15/25  
B-silmut Ranta Sara  36,00  23/25  
B-silmut Soini Serafina  42,67  8/25  Laadukkaat piruetit!
Aluejuniorit Enholm Jenna     peruttu
Aluejuniorit Erkkilä Roosa  54,00  1/11  
Aluejuniorit Halme Maija  42,00  8/11  
Aluejuniorit Korhola Riina  43,67  5/11  
Aluedebytantit Oinaanoja Maria  42,00  2/8  
Aluedebytantit Tuominen Melisa  37,33  4/8  
Aluesilmut Pernice Isabella  27,33  5/10  Iloinen asenne taitoluisteluun!
         

Debytanttien 1. valintakilpailu 11.11.2017 Järvenpää (21.10.)

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Debytantit Lotta Koskinen  39,94  14/25  
Debytantit Annabel Orrenmaa      
Debytantit Suvita Tuominen  40,96  10/25  
Debytantit Saana Ukkola  44,60  4/25  
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

 

SM-seniorit ja SM-juniorit 2. valintakilpailu 18.-19.11.2017 Porvoo (1.11.)
Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
SM-seniori Jenni Saarinen  127,91  3.  
SM-juniori Petra Palmio  88,13  18.  
         
         
         

Santa Claus, Tampere 2017 24.-26.11.2017

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Noviisit Pirskanen Liisa  45,09  1./39  2002-2003
Noviisit Stenroth Lumi  38,93  11./39  2002-2003
Noviisit Salo Josefiina  31,13  20./28  2004
Noviisit Rosqvist Ella  34,59  12./28  2004
Noviisit Valkealaakso Noora  39,81  6./28  2004
Noviisit Ylijoki Alise  35,90  9./39  2005 ja myöh.
         

Noviisit 1. valintakilpailu 2.12.2017 Kouvola

Sarja Luistelija Pisteet Sijoitus Huomioita
Noviisit Pirskanen Liisa      
Noviisit Stenroth Lumi      
Noviisit Salo Josefiina      
Noviisit Rosqvist Ella      
Noviisit Valkealaakso Noora      
Noviisit Ylijoki Alise      
         

Taitoluistelun SM-kilpailut, 15.-17.12.2017 Vantaa

Sarja Luistelija Lyhytohjelma Vapaaohjelma Sijoitus
SM seniorit Jenni Saarinen      
SM juniorit Petra Palmio      

 

 

 






Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...