Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen kaudella 2018-2019

Kooveen kilpailevat luistelijat sarjoittain
Huom! valmennus päivittää listaa tarvittaessa harjoituskauden alettua syksyllä 2018 ja kauden mittaan.

** Uusi käytäntö kilpailuilmoittautumisiin **

Kilpailusihteeri päivittää kilpailukutsulistaa siten että kilpailut, joihin ilmoittautautuminen on käynnissä ovat ylimpänä. Niiden alla on kuluvan kauden muut tulevat kilpailut, joita seuraavat kuluvan kauden menneet kilpailut.
 
Kilpailusihteeri lähettää kilpailukutsut tiedoksi sähköpostilla niille luistelijoille, joita kutsu seurassamme koskee.
 
Kilpailusihteeri ilmoittaa kaikki sarjassa luistelevat luistelijat automaattisesti tarjolla oleviin kilpailuihin. Mikäli ET osallistu tarjottuun kilpailuun, niin ilmoita sulkeissa olevaan päivämäärään mennessä asiasta kilpailusihteerille sekä valmennukselle syyn kera.
 
Kilpailuvahvistusta, aikatauluja, osallistujalistoja, luistelujärjestyksiä ja tuloksia voi seurata järjestävän seuran sivuilta klikkaamalla kilpailun nimeä. Jos luistelija ei ole saanut hänelle kuuluvaa kutsua tai hänen nimensä puuttuu ilmoitettujen listalta, ole ystävällisesti välittömästi yhteydessä kilpailusihteeriin - tarkastetaan tällöin ensisijaisesti yhteystietojen oikeellisuus. 
 
Kilpailusihteerinä toimii Karoliina Kairtamo: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com

 

Santa Claus 1.-2.12.2018, Tampere (31.10.2018)

SARJA NIMI      
Debytantti Heinilä Lumi      
Debytantti Kauppinen Sanni      
Debytantti Koskinen Lotta      
Debytantti Orrenmaa Annabel      
Debytantti Tuominen Suvita      

 

***

Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailu 24.-25.11.2018 Riihimäki (6.11.)

 

SARJA
NIMI        
Juniori Erkkilä Roosa        
Juniori Jääskeläinen Emilia        
Juniori Nyberg Laura        
Juniori Pirskanen Liisa        
Juniori Piippo Leia        
Juniori Stenroth Lumi        
Juniori Valkealaakso Veera        
           
           
Noviisi Kuismanen Mariel        
Noviisi Oinaanoja Maria        
Noviisi Pakkanen Jessica        
Noviisi Salo Linnea        
Noviisi Valkealaakso Noora        
Noviisi Ylijoki Alise        

 

***

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu, 17.-18.11.2018, Vantaa (30.10.2018)

 

SARJA NIMI        
SM-seniori Järvenpää Anni        
SM-seniori Saarinen Jenni        
           
SM-juniori Palmio Petra        

***

Hämeen alueen kilpailu ISU-sarjoille 18.11.2018, Ylöjärvi 

SARJA NIMI      
A-silmu Haraholma Lumi      
A-silmu Helasjoki Fanni      
A-silmu Ranta Sara      
A-silmu Soini Serafina      
A-silmu Liukkala Elsa      
         
Aluejuniori Halme Maija      
Aluejuniori Kokko Nelli      
Aluejuniori Lignell Veera      

 

***

Hämeen alueen kilpailu mineille, tinteille ja taitajille, 10.11.2018, Tampere

SARJA NIMI      
Minit Fadjukoff Manna      
Minit Grahn Camilla      
Minit Hannelius Henni      
Minit Kairtamo Aliisa      
Minit Koskinen Elea      
Minit Pelkonen Nyyti      
Minit Tervo Tuuli      
Taitajat axel Aho Eevi      
Taitajat axel Aho Meeri      
Taitajat axel Pernice Isabella      
Taitajat axel Sanerma Sanni      
Taitajat axel Tammi Viola      
         
Taitajat ei axel Erkkilä Sofia      
Taitajat ei axel Hasala Eerika      
Taitajat ei axel Kairtamo Fanni      
Taitajat ei axel Nieminen Meeri      
Taitajat ei axel Palo Frida      
Taitajat ei axel Schorpp Johanna      
Taitajat ei axel Ylijoki Inna      


 

***

Hämeen alueen kilpailu silmuille ja aluesarjoille, 4.11.2018, Ylöjärvi

Kooveesta osallistuu bSilmut ja aluesarjoista aluesilmut, aluedebytantit ja aluenoviisit
 

SARJA NIMI      
bS Kandell Cecilia      
bS Nesterova Janika      
bS Rahikainen Maija      
bS Rubtsova Milana      
bS Salonen Pinja      peruttu
bS Soini Siiri      
bS Virtanen Daniela      
Aluenoviisit Hartman Emma      
Aluenoviisit Lahti Josefiina      
Aluenoviisit Grundström Milla      
Aluenoviisit Grundström  Henna      
Aluedebytantit Vuorinen Valeria      

 

***

SM-noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu, 27.-28.10.2018, Turku

 

SARJA NIMI      
SM-noviisi Kuusinen Etta    
SM-noviisi Lam Viivi      
SM-noviisi Pelkonen Nella    
SM-noviisi Sointu Salla    
SM-noviisi Ukkola Saana    
SM-noviisi Valorinta Helmi    
SM-noviisi Virtanen Emeliina    
Debytantti Heinilä Lumi    
Debytantti Kauppinen Sanni    
Debytantti Koskinen Lotta    
Debytantti Orrenmaa Annabel    
Debytantti Tuominen Suvita    

 

***

Jackson Heines Memorial Cup, 20.-21.10.2018, Kokkola

SARJA NIMI      
SM-juniori Palmio Petra      
         
SM-noviisi Kuusinen Etta      
SM-noviisi Lam Viivi      
SM-noviisi Pelkonen Nella      
SM-noviisi Sointu Salla      
SM-noviisi Ukkola Saana      
SM-noviisi Virtanen Emeliina      
         
         
Debytantti Heinilä Lumi      
Debytantti Kauppinen Sanni      
Debytantti Koskinen Lotta      
Debytantti Orrenmaa Annabel      
Debytantti Tuominen Suvita      
         
Juniori Erkkilä Roosa      
Juniori Jääskeläinen Emilia      
Juniori Nyberg Laura      
Juniori Pirskanen Liisa      
Juniori Piippo Leia      
Juniori Stenroth Lumi      
Juniori Valkealaakso Veera      
         
Noviisi Kuismanen Mariel      
Noviisi Oinaanoja Maria      
Noviisi Pakkanen Jessica      
Noviisi Salo Linnea      
Noviisi Valkealaakso Noora      
Noviisi Ylijoki Alise      
         
A-silmu Ranta Sara      
A-silmu Soini Serafina      
A-silmu Liukkala Elsa      
         
B-silmu Haraholma Lumi      
B-silmu Helasjoki Fanni      
B-silmu Kandell Cecilia      
B-silmu Nesterova Janika      
B-silmu Salonen Pinja      peruttu
B-silmu Soini Siiri      
B-silmu Virtanen Daniela      
         
Aluejuniori Lignell Veera      
         
Aluenoviisi Grundström Milla      
Aluenoviisi Hartman Emma      
Aluenoviisi Lahti Josefiina      
         
Aluedebytantti Grundström Henna      
Aluedebytantti Valeria Vuorinen      

 

***

SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakilpailu, 13.-14.10.2018 Tampere

 

SARJA NIMI      
SM-seniori Järvenpää Anni      
SM-seniori Saarinen Jenni      
         
SM-juniori Palmio Petra      

 

***

Järvenpää Trophy, SM-noviisien valintakilpailu 29.-30.9.2018 Järvenpää

SM-noviisi Kuusinen Etta
SM-noviisi Lam Viivi
SM-noviisi Pelkonen Nella
SM-noviisi Sointu Salla
SM-noviisi Ukkola Saana
SM-noviisi Valorinta Helmi
SM-noviisi Virtanen Emeliina

***

Crystal Cup 2018 Vol2 28.-30.9.2018, Mikkeli 
osallistujalista vahvistettu
HUOM! AIKATAULUMUUTOKSIA TULOSSA 28.9. ILLLALLA!!

   
Junior A Palmio Petra
   
Junior B Jääskeläinen Emilia
Junior B, born 2002 Nyberg Laura
Junior B, born 2002 Valkealaakso Veera
Junior B, born 2003-2004 Pirskanen Liisa
Junior B, born 2003-2004 Stenroth Lumi
Junior B, born 2002 Erkkilä Roosa
Debs A Heinilä Lumi  karsittu
Debs A Koskinen Lotta  karsittu
Debs A Orrenmaa Annabel  karsittu
Debs A Tuominen Suvita
Debs A Sanni Kauppinen
   
Novice B Ylijoki Alise  karsittu
Novice B Oinaanoja Maria  karsittu
Novice B Pakkanen Jessica
Novice B Kuismanen Mariel
Novice B
Novice B
Salo Linnea  karsittu
Valkealaakso Noora  karsittu
Springs A Ranta Sara
Springs A Soini Serafina  karsittu
Springs A Liukkala Elsa  karsittu
   
Springs B Haraholma Lumi
Springs B Helasjoki Fanni
Springs B Kandell Cecilia
Springs B Rahikainen Maija
Springs B Salonen Pinja  peruttu
Springs B Soini Siiri
Springs B Virtanen Daniela
Springs B Nesterova Janika

***

Silver Skate 22.-23.9.2018, Kuopio
 osallistujalista vahvistettu
   
SM-seniori Saarinen Jenni
SM-juniori Palmio Petra
SM-noviisi Kuusinen Etta
SM-noviisi Lam Viivi  PERUTTU
SM-noviisi Pelkonen Nella
SM-noviisi Sointu Salla
SM-noviisi Valorinta Helmi
SM-noviisi Virtanen Emeliina
SM-noviisi Ukkola Saana
Juniori Jääskeläinen Emilia
Juniori Nyberg Laura
Juniori Valkealaakso Veera
Juniori Pirskanen Liisa
Juniori Stenroth Lumi
Juniori Erkkilä Roosa
Debytantti Heinilä Lumi
Debytantti Koskinen Lotta
Debytantti Orrenmaa Annabel
Debytantti Tuominen Suvita
Debytantti Kauppinen Sanni
   
Noviisi Ylijoki Alise
Noviisi Oinaanoja Maria
Noviisi Pakkanen Jessica
Noviisi Kuismanen Mariel
Noviisi Salo Linnea
A-silmu Ranta Sara
A-silmu Liukkala Elsa
   
 
***
osallistujalista vahvistettu
 
Juniori Jääskeläinen Emilia
Juniori Nyberg Laura   karsittu
Juniori Valkealaakso Veera   karsittu
Juniori Pirskanen Liisa
Juniori Stenroth Lumi
Juniori Erkkilä Roosa   karsittu
SM-noviisi Kuusinen Etta
SM-noviisi Lam Viivi PERUTTU
SM-noviisi Pelkonen Nella
SM-noviisi Sointu Salla
SM-noviisi Valorinta Helmi
SM-noviisi Virtanen Emeliina
SM-noviisi Ukkola Saana
   
Noviisi Kuismanen Mariel   karsittu
Noviisi Oinaanoja Maria
Noviisi Pakkanen Jessica   karsittu
Noviisi Salo Linnea   karsittu
Noviisi Ylijoki Alise
Debytantti Heinilä Lumi
Debytantti Koskinen Lotta
Debytantti Orrenmaa Annabel
Debytantti Tuominen Suvita
Debytantti Sanni Kauppinen
A-silmu Ranta Sara   karsittu
A-silmu Soini Serafina
A-silmu Liukkala Elsa
   
B-silmu Haraholma Lumi   karsittu
B-silmu Helasjoki Fanni   karsittu
B-silmu Kandell Cecilia   karsittu
B-silmu Rahikainen Maija
B-silmu Salonen Pinja   karsittu
B-silmu Soini Siiri   karsittu
B-silmu Virtanen Daniela
B-silmu Nesterova Janika

 






Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...