Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen kaudella 2019-2020

Kooveen kilpailevat luistelijat sarjoittain

Huom! valmennus päivittää listaa tarvittaessa harjoituskauden alettua syksyllä 2019 ja kauden mittaan.


Käytäntömme kilpailuilmoittautumisiin

Kilpailusihteeri päivittää kilpailukutsulistaa siten että kilpailut, joihin ilmoittautautuminen on käynnissä ovat ylimpänä. Niiden alla on kuluvan kauden muut tulevat kilpailut, joita seuraavat kuluvan kauden menneet kilpailut.
 
Kilpailusihteeri lähettää kilpailukutsut tiedoksi sähköpostilla niille luistelijoille, joita kutsu seurassamme koskee.
 
Kilpailuvahvistusta, aikatauluja, osallistujalistoja, luistelujärjestyksiä ja tuloksia voi seurata järjestävän seuran sivuilta klikkaamalla kilpailun nimeä. Jos luistelija ei ole saanut hänelle kuuluvaa kutsua tai hänen nimensä puuttuu ilmoitettujen listalta, ole ystävällisesti välittömästi yhteydessä kilpailusihteeriin!
 
Kilpailusihteerinä toimii:
 
Julia Litukka: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com
- Kilpailukutsut ja Kooveen luistelijoiden ilmoittaminen kilpailuihin
 
Karoliina Kairtamo: kilpailusihteeri.koovee(at)gmail.com
- Kooveen järjestämät kilpailut
 
 
 
 
*****

Santa Claus, Varala-Tiimi, Tesoma 23.-24.11.2019
 
SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
Springs A 2009+ Cecilia Kandell      
Springs A 2008 Sara Ranta      
Springs A 2008 Fanni Helasjoki      
Debs A Sanni Kauppinen      
Novice A Annabel Orrenmaa      
Novice A Suvita Tuominen      
         
Novice B Lumi Haraholma      
         
         
Junior A Viivi Lam      
Junior A Eeva Kaipainen      
         
 
 
***
 
Andorra, marraskuu 2019
 
sm-s, sm-j ja sm-n

***
 
Varsova, marraskuu 2019
 
Jenni Saarinen

***

Junioreiden, senioreiden ja noviisien 3. lohkon valintakilpailu, Vaasa 16.-17.11.2019
 
 
 
***
 
Hämeen alueen Syyskilpailuun Aluesarjoille ja A-silmuille Heinolassa 2. ja 16.11.2019

Kilpailuun osallistuvat sarjat 2.11.2019

     Aluesilmut, Aluenoviisit, Aluedebytantit ja B-silmut (laajennettu Tähtiarviointi)

Kilpailuun osallistuvat sarjat 16.11.2019

     A-silmut ja Aluejuniorit  (ISU)

***

Hämeen alueen tinttien, minien ja taitajien syyskilpailu, Ylöjärvi 3.11.2019

Minit, Taitajat ei axel, Taitajat axel ja Tintit

***

 
Skate Espoo, ETK ja EsJt, Espoonlahti 2.-3.11.2019

A-Silmut, debytantit. Noviisit, SM-noviisit LO+VO, Juniorit LO+VO, SM-juniorit VO ja SM-seniorit VO
 
***
 
KeuPa HT kutsukilpailu, Keuruu 27.10.2019

Minit, Taitajat, Aluesilmut, B-silmut, Aluedebytantit, Aluenoviisit ja Aluejuniorit

***

 
TL Kutsukilpailu, Tuusula 26.-27.10.2019
 
SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
A-silmut Fanni Helasjoki      
A-silmut Cecilia Kandell      
A-silmut Amelie Lehtinen      
A-silmut Maija Rahikainen      
A-silmut Sara Ranta      
Noviisit Mina Lähteenmäki      
Noviisit Maria Oinaanoja      
Noviisit Jessica Pakkanen      
Noviisit Alise Ylijoki      
Juniorit LO+VO Emilia Jääskeläinen      
Juniorit LO+VO Leia Piippo      
Juniorit LO+VO Liisa Pirskanen      
Juniorit LO+VO Noora Valkealaakso      
Juniorit LO+VO Veera Valkealaakso      
SM-Juniorit LO+VO Eeva Kaipainen      
SM-Juniorit LO+VO Viivi Lam      
SM-Juniorit LO+VO Karolina Montin      
SM-Juniorit LO+VO Nella Pelkonen      
SM-Seniorit LO+VO Anni Järvenpää      
SM-Seniorit LO+VO Petra Palmio      
SM-Seniorit LO+VO Enja Ruokonen      
 
***
 
SM-noviisien ja debytanttien IV-lohkon 1.lohkokilpailuun Pori 26.-27.10.2019
 
SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
         
SM-noviisit Lotta Koskinen      
SM-noviisit Annabel Orrenmaa      
SM-noviisit Salla Sointu      
SM-noviisit Suvita Tuominen      
SM-noviisit Saana Ukkola      
Debytantit Sanni Kauppinen      
 

 

MENNEET KISAT:
 
 
Finlandia Trophy, Espoo 11.-13.10.2019
 
SARJA NIMI PISTEET LO/VO  PISTEET YHT SIJOITUS HUOMIOITAVAA
SM-seniorit Jenni Saarinen  60,06 / 121,14 181,20 4.  

 

 
Jackson Haines Memorial Cup, Kokkola 27.-29.9.2019
 
SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
Minit 2011 Meea Hannelius 25,33    
Minit 2010 Aino Möttönen 28,67 10.  
Silmut B Daniela Virtanen 44,67 3.  
Silmut B Henni Hannelius 38,67 12.  
Silmut B Janika Nesterova 45,33 2.  
Silmut B Elea Koskinen 37,67 17.  
Taitajat Fanni Kairtamo 34,33 8.  
Taitajat Meeri Aho 43,67 1.  
Aluesilmut Eerika Hasala 46 1.  
Aluesilmut Aliisa Kairtamo 44,33 2.  
Aluenoviisit Emma Hartman 29,67 4.  
Silmut A Sara Ranta 30,25 2.  
Silmut A Fanni Helasjoki 26,18 6.  
Silmut A Maija Rahikainen 23,72 7.  
Silmut A Cecilia Kandell 20,78 8.  
Debytantit Sanni Kauppinen 46,32 3.  
Noviisit Jessica Pakkanen 36,04 6.  
Noviisit Elsa Liukkala 34,91 8.  
Noviisit Henna Grundström 31,45 15.  
Noviisit Mariel Kuismanen 30,32 16.  
Noviisit Lumi Haraholma 26,61 22.  
Noviisit Mina Lähteenmäki 37,05 5.  
Noviisit Alise Ylijoki 41,4 3.  
Juniorit vo Liisa Pirskanen 48,06 7.  
Juniorit vo Veera Valkealaakso 48,97 6.  
Juniorit vo Emilia Jääskeläinen 46,24 8.  
Juniorit vo Leia Piippo 57,15 2.  
Juniorit vo Noora Valkealaakso 58,42 1.  
Juniorit vo Lumi Stenroth 42,49 14.  
Juniorit vo Roosa Erkkilä 44,77 10.  
Juniorit vo Lumi Heinilä 44,1 12.  
Juniorit vo Laura Nyberg 37,23 16.  
SM-Noviisit vo Lotta Koskinen 57,65 1.  
SM-Noviisit vo Salla Sointu 56,98 2.  
SM-Noviisit vo Saana Ukkola 48,57 7.  
SM-Noviisit vo Suvita Tuominen 48,08 8.  
SM-Noviisit vo Annabel Orrenmaa 48,9 6.  
 
 
***
SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu, TTK, Tikkurila 28.-29.9.2019
 
SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
SM-Seniorit  Anni Järvenpää 35.42/54.01 yht: 89,43    
SM-Seniorit  Enja Ruokonen 48.25/77.69 yht: 125.94    
SM-Seniorit  Petra Palmio 40.05/66.99 yht: 107.04    
SM-Juniorit Eeva Kaipainen 36.39/56.49 yht:92.88    
SM-Juniorit Karoliina Montin 30.17/42.43 yht:72.06    
SM-Juniorit Nella Pelkonen 42.43/69.22 yht: 111.65    
SM-Juniorit Viivi Lam 43.19/58.57 yht:101.76    

***

HTL Cup 2019, Hämeenlinna 27.-29.9.2019

SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
Taitajat, ei axelia Sofia Erkkilä 41,17 8.  
Taitajat axel Meeri Nieminen 38,33 10.  
Taitajat axel Frida Palo 43,67 6.  
Taitajat axel Viola Tammi 47,67 1.  
Minit Ella Saari 29,33 17.  
Silmut B nuoremmat Amelie Lehtinen 41,22 2.  
Silmut B vanhemmat Siiri Soini 42,33 5.  
Silmut B vanhemmat Mimosa Lähteenmäki 44,33 3.  
Aluedebytantit Valeria Vuorinen 39 5.  
Aluejuniorit Milla Grundström 18,71 16.  
Aluejuniorit Josefiina Lahti 17,82 18.  
Aluejuniorit Veera Lignell 32,71 7.  
Aluejuniorit Sanni Sanerma 14,91 20.  
Aluejuniorit Maija Halme 20,09 14.  
Aluejuniorit Nelli Kokko 14,74 21.  

 

***

Aktia Trophy, EVT, Myyrmäki 20.-22.9.2019

 

SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
Juniorit Eeva Kaipainen (33,44/ 52.69) +sijoitus 13 13.  
Juniorit Karoliina Montin  (29.16/46.31) +sijoitus 20 20.  

 

***

Lombardia Trophy, Bergamo 13.-15.9.2019

SARJA NIMI PISTEET LO/VO  PISTEET YHT SIJOITUS HUOMIOITAVAA
SM-seniorit Jenni Saarinen  57,66 / 103,98 161,64 9. /17  


***

Helsinki Trophy, HL, Kaarela 6.-8.9.2019

 

SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
SM-Seniorit LO Anni Järvenpää 38.86/62.93 yht: 101.79    
SM-Seniorit LO Enja Ruokonen 36.18/61.56 yht:97.74    
SM-Seniorit LO Petra Palmio 34.32/61.20 yht: 95.52    
SM-Juniorit LO Nella Pelkonen 42.08/65.75 yht: 107.83    
SM-Juniorit LO Viivi Lam 44.36/59.59 Yht: 103.95    

 

***

Koovee kutsukilpailut 31.8.-1.9.2019, Tampere

 

SARJA NIMI PISTEET SIJOITUS HUOMIOITAVAA
SM-Seniorit LO Anni Järvenpää 40,08    
SM-Seniorit LO Enja Ruokonen 48,71    
SM-Seniorit LO Jenni Saarinen 43,91    
SM-Seniorit LO Petra Palmio 40,13    
SM-Juniorit LO Eeva Kaipainen  38,13    
SM-Juniorit LO Karoliina Montin 26,16    
SM-Juniorit LO Nella Pelkonen 38,72    
SM-Juniorit LO Viivi Lam 40,77    
SM-Noviisit LO Annabel Orrenmaa 24,37    
SM-Noviisit LO Etta Kuusinen 33,41    
SM-Noviisit LO Lotta Koskinen 28,03    
SM-Noviisit LO Saana Ukkola 29,71    
SM-Noviisit LO Salla Sointu 33,00    
SM-Noviisit LO Suvita Tuominen 27,88    





Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...